×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

انسان . روان. فراروان

× !-- begin of gohardasht.com profile every where source code-- language=java src=http://www.gohardasht.com/gohardasht.asp?username=nemat entezari&th=1.png/ !-- end of gohardasht.com profile evry where source code --
×

آدرس وبلاگ من

entezari.goohardasht.com

آدرس صفحه گوهردشت من

goohardasht.com/nemat entezari

لیست دوستان

تستی برای بررسی رابطه

                                    به نام خداوند گردون سپهر

در یک رابطه دوستانه نیازها و ارتباطات و تعامل ها کاملا دوطرفه خواهد بود و بر اساس شرایط جسمی ، فرهنگی ، مذهبی، شخصیتی ، اجتماعی، تربیتی ، فردی و ..... و بر اساس ارضای  خواسته های طرفین خواهد بود. بنابراین باید از همان ابتدا و در همان جلسه اول یک رابطه حدود ها و مرزهای رابطه و حساسیت ها و اختیارات و اعتقادات و انواع دیگر شرایط و ضوابط معلوم گردد.. در غیر این صورت دونفر وارد یک نوع رابطه ای خواهند شد که معمولا به  انواع بن بست های عاطفی و روحی و غیره منجر خواهد شد.

توضیحات در این زمینه بسیار زیاد است. و ما می توانیم از منابع مختلف به کسب آگاهی در این خصوص بپردازیم.ما در این تست خودساخته که بر اساس تجربیات مشاوره ای خودم و دوستانم تهیه شده است سعی کردیم به بررسی یک رابطه بپردازیم. این رابطه می تواند در حال  بودن باشد و یا یک رابطه تمام شده و قبلی و یا  شخص می تواند  در شروع و یا اختتام یک رابطه  باشد. این پرسشنامه سعی بر تعمل بیشتر ما برچگونگی یک رابطه دارد. در این تست ابعاد مختلفی از یک رابطه  مورد بررسی قرار میگیرد. و تامل و کامل جواب دهی و همچنین   صداقت واقعی ما در پاسخ گویی به   این پرسش ها  می تواند ابعاد و سایه و روشن های یک رابطه را برای ما تا حدود بسیار خوبی مشخص کند و به ما در خودشناسی و دیگر شناسی شخصیت کمک شایانی کند.

 

افراد برای کار با این پرسشنامه باید چنین رفتار کنند:

 از تمام پرسشنامه 2 سری تهیه کنید.یک سری از آن را خودتان  با کمال صداقت پاسخ دهید و یک سری از آن را به طرف درگیر در رابطه با خودتان بدهید تا به آنها پاسخ بدهد.و در یک زمان مشترک شما باید  یک به یک از پرسش ها را  با یار خودتان مورد بررسی قرار دهید و  مقدار و درصد شباهت ها و تضادهای خودتان را مورد بررسی قرار دهید. حتی می توانید در نهایت ببینید که  در کجا ها با یکدیگر هماهنگی و هارمونی دارید و در کدام قسمت ها  دارای تضاد و ناهماهنگی هستید. این تست همانگونه که گفته شد هم برای  شروع   یک رابطه و هم برای  بررسی دوام و  آینده یک رابطه و هم برای بررسی نقاط قوت و ضعف  رابطه های پایان یافته و شکست  خورده قبلی کاربرد دارد.( به نظر میرسد مرز و نمره 70 درصد به بالا  را می توان به عنوان  معیار سنجش هماهنگی و یا تضاد  با طرف مقابل به عنوان ملاک قلمداد کرد). اگر شما دارای رابطه شکست خورده قبلی هستید و اکنون برای  دریافت پاسخ های طرف مقابلتان دیگر به او دسترسی ندارید  می توانید از روش تکمیل پرسشنامه به روش مجازی استفاده کنید . البته کمی سخت است زیرا شما باید خودتان را در نقش طرف مقابل  فرض کنید و از دیدگاه او بنویسید و هم باید بسیار صادقانه و بدون غرض ورزی و با شکیبایی آن را کامل کنید. سعی کنید هیچ یک از پرسش ها را از قلم نیندازید و تا آخر  ادامه بدهید. حداقل این تست برای شما یک خودکاوی و یک سرگرمی است که به امتحانش می ارزد. پس اینگونه شروع می کنیم:

  شما باید ریلکس کامل باشید و به دستور و نحوه اجرا کاملا دقت کنید. اکنون در جایی خلوت و آرام قرار بگیرید . جایی بسیار آرامش بخش که بتوانید حداقل  یک ساعت در این حالت برای خودکاوی خودتان و رابطه تان  وقت بگذارید و  مانع و مزاحمی برای شما نباشد.. اکنون به خودتان فکر کنید و  خودتان را تصور کنید و  اینگونه شروع کنید : 

در مرحله اول از خودتان بپرسید  من کی هستم؟.......( شما باید  در مرحله اول در مدت  یک دقیقه و به طور بسیار سریع و بدون کوچکترین تاملی جواب این سئوال را بدهید.)

 ( درمرحله دوم باید  با تامل و دقت بسیار بیشتر و همراه با وقت کافی گذاشتن برای خودتان ، به معرفی خودتان  بپردازید، فرض کنید در روبه روی جمعی یا شخصی حقیقی دارید خودتان را معرفی می کنید. مهم نیست چه به خودتان می گویید و یا چه می نویسید بلکه مهم  این است که  بگویید و بنویسید ، بنابراین هر چه بیشتر بهتر. پاسخ کامل شما به این پرسش  راهنمایی است به بسیاری از  سایه و روشن های شما در ابعاد مختلف و بهترین و اولی ترین سئوال خودشناسی. بسیاری از افراد  این سئوال را ساده تصور می کنند اما در عمل چنین نیست. بنابراین شما فقط بگویید و بنویسید. شما می توانید از این پرسشنامه یک پرینت کاغذی  بگیرید و  آن را تکمیل کنید و با شماره همرا من ( 09392181900)  تماس بگیرید تا  در صورت نیاز شما  بر  روی پرسش ها و پاسخ های شما  به صورت  تخصصی تر  کار کنیم. و یا می توانید  پرینت کاغذی را آماده کنید  و قبل از شروع  با  من تماس بگیرید . در هر صورت شما باید لااقل برای شناخت خودتان اصل صداقت و  صراحت و پاسخ دهی کامل  را رعایت کنید

[email protected]

پرسش  1):

 شما اکنون تصور کنید با فلان شخص دوست هستید؟ یا دوست بودید؟  حال سریعا بگویید چرا با او دوست هستید؟  چرا با دوست شدید؟ از طرف مقابلتان بپرسید  چرا با شما دوست است؟ چرا شما را به دوستی انتخاب کرده است؟. شما در پاسخ به این پرسش حق هیچگونه سانسور کردن  را ندارید و باید بسیار رک و سریع  و صریح جواب بدهید.

تمام مطالب ریز و درشت و جزیی برای یک بررسی عمیق و روانکاوانه بسیار ضروری است.

 

 

پرسش 2) :

 سریعا بگویید از  چه چیز  طرف مقابل خودتان بیزار هستید؟ ( بهتر است انواع آن و حدود تحمل و بی زاری خودتان و دلایل آنها را نیز قید کنید)

 

 پرسش 3) :

 نکته های مثبت  داشتن  رابطه با آن شخص چیست یا چه بوده و یا چه خواهد بود؟ ( هم برای شما ، هم برای او ، و هم برای دو نفرتان ).

 

پرسش 4)  :

 نکته های منفی داشتن  رابطه با آن شخص  چیست؟ ( هم برای شما ، هم برای او ، و هم برای دو نفرتان ).

 

 

پرسش 5 ) :

 اگر  شما با آن شخص رابطه داشته باشید چه خطر ها و زیانها و خساراتی برای شما خواهد داشت و چه  عواقبی بد برای شما داشته  یا دارد؟ (  حداقل 3 مورد را ذکر کنید و اگر  موردهای بیشتری را ذکر کنید بسیار  مناسب تر خواهد بود، شما باید کلیه  حدس ها احتمالات  باورها  و عقاید و گفته ها و شنیده ها و دیده ها و تجربه های قبلی کسب شده را   در این خصوص بیان کنید).

 

 

پرسش 6)  :

پرسشنامه تکرای و فوری و سریع: (  شما به پاسخ های قبلی تان نگاه نکنید و سریعا به این پرسش های زیر جواب بدهید) :

  (  الف ) :  آیا می خواهید همین الان و برای همیشه و تا ابد از داشتن هرگونه رابطه با این شخص خودداری کنید؟

(  ب  ) : اگر با این شخص  رابطه ای نداشته باشید چه منافعی برای شما دارد؟

( پ ) : اگر با این شخص  رابطه ای نداشته باشید  چه ضررهایی برای شما دارد؟

( ت ) :حالا  بگویید چرا این شخص را انتخاب کرده اید؟ و چرا  کسی دیگر  را نه؟

(  ث  ) : آیا یک شخص دیگری را به مانند او سراغ دارید؟اومثل چه کسی است؟

( ج  ) : در چه صورت شما ناگهان و به سرعت رابطه خودتان را با این شخص قطع خواهید کرد؟ چرا؟ و تا چه مدتی؟

( ح )  : اگر این شخص از دنیا برود  و یا از محدوده  تماس و دسترسی شما برای همیشه خارج شود ، آنگاه چه می شود؟ 

 

 

پرسش 7)  :

 وجوه مشترک خودتان را با شخص  مورد نظرتان چه می بینید؟( حداقل 5 مورد  را سریعا بگویید و با تفکر بیشتر و بدون نگاه به  مطالب قبلی تان   یک لیست 10 تایی به بالا در این زمینه تهیه کنید).

 

 پرسش 8 ) :

 به ترتیب اهمیت از شماره 1 تا شماره 20( و یا بیشتر هر چقدر  که مایل هستید) نیازها و خواسته ها یی را که مایل هستید طرف مقابلتان برایتان برآورده کند نام ببرید.؟(  یکبار بسیار تند و سریع و بدون تامل پاسخ دهید و یکبار  با تفکر و تامل ، اما هرگز به جواب های قبلی خودتان نگاه نکنید . تقلب ممنوع!!!!.( این خواسته ها و نیازها نباید محدود به گروه و دسته بندی خاصی شود بلکه هر آنچه را که  از نظر شما مایل به برآورده شدنش توسط  شخص مقابل هستید  بیان کنید. شفافیت و صداقت و کامل بودن لیست شما در این خصوص علاوه بر خودشناسی شما  راهی است تا  طرف مقابلتان  بتواند برای برنامه ریزی یک رابطه عمیق تر با شما  از آنها استفاده کند.یک رابطه بر اساس شناخت نیازهای شما.

 

 

پرسش 9 ) :

 در داشتن رابطه با آن شخص حد و  مرز ها و حدود رابطه و تماس فیزیکی و جسمی تان از نظر شما چقدر باید باشد؟  یا چقدر بود؟

 

 

پرسش 10)   :

 می خواهید با این شخص تا چه زمانی  ، تا چه مکانی ، و تا چه مرزی و تا چه حدی رابطه داشته باشی؟

 

 

پرسش  11)  :

 شما در رابطه خودتان  با آن شخص او را چه صدا میزدید؟ با چه عنوانی؟ و چرا؟

 

پرسش  12 ) :

 حساسیت های شما کدام هستند؟ یعنی فرد مقابل شما نباید وارد چه حد و مرز و محدوده ای بشود که شما  مایل به آن نیستید؟  چرا؟

 

 

پرسش 13)  :

 اگر طرف مقابلتان وارد مرزهای شما بشود یا میشد واکنش شما چگونه است یا چگونه بود؟

 

 

 پرسش 14 ) :

 چه موقع طرف مقابلتان نباید سراغ شما بیاید؟ و باید شما را به حال خودتان بگذارد؟ آیا باید شما را  به حال خودتان بگذارد؟ شما دوست دارید در اینگونه مواقع او چگونه رفتار کند؟

 

پرسش  15 ) :

 یه جدول تهیه کن که توی اون 20 مورد از نیازهای شخصی خودت را نوشته باشی البته به ترتیب اهمیتی که براتون داره؟ ( این جدول را به ترتیب اهمیتش برای خودت از نمره 10 برای بالاترین اهمیت  ونمره 0 برای پایین ترین اهمیت تنظیم کن. این جدول را به گونه ای تنظیم کنید که   فرض کنیم  شما و طرف مقابلتان تنها 5 دقیقه وقت شناخت  یکدیگر را داشته باشید و نه بیشتر ، و شما مجبور هستید در این 5 دقیقه و حتی  بدون صحبت کردن و تنها با نشان دادن  این جدول به  طرف مقابلتان خواسته ها  و نیازهایتان را  به ترتیب اهمیتش برای خودتان به او تفهیم کنید.

 پرسش16 ) :

 یه جدول تهیه کن که توی اون 20 مورد از ویژگیها و صفات  شخصی خودت را نوشته باشی البته به ترتیب اهمیتی که براتون داره؟ ( این جدول را به ترتیب اهمیتش برای خودت از نمره 10 برای بالاترین اهمیت  ونمره 0 برای پایین ترین اهمیت تنظیم کن. این جدول را به گونه ای تنظیم کنید که   فرض کنیم  شما و طرف مقابلتان تنها 5 دقیقه وقت شناخت  یکدیگر را داشته باشید و نه بیشتر ، و شما مجبور هستید در این 5 دقیقه و حتی  بدون صحبت کردن و تنها با نشان دادن  این جدول به  طرف مقابلتان  شخصیت  خودتان را  به ترتیب اهمیتش برای خودتان به او تفهیم و معرفی کنید. ( می توانید هر 2 تا 5  سال یکبار جدول مربوط به پرسش شماره 14 و شماره 15 را دوباره تکمیل کنید و تغییرات و ثبات های گوناگون  زندگی و شخصیت خودتان را بشناسید . فقط تقلب نکنید و برای تکمیل جدول های  بعدی هرگز به جدول قبلی نگاه نکنید بلکه بعد از تکمیل هر جدول برای شناخت بیشتر  به بررسی جدول های تکمیل شده بپردازید).

 

 

پرسش  17) :

 اگه توی یک رابطه مشترک هستید  حال چه به صورت انواع ازدواج و چه به صورت دوستی. اکنون مانند پرسش های شماره 14 و شماره 15 جدولی تهیه کنید . اما اینبار  موارد را بر اساس  دونفر بودن و داشتن یک زندگی مشترک و داشتن  یک هدف مشترک و بر اساس یکی بودن  دلها  و ذهن ها برای یک هدف مشترک  یعنی یک رابطه عمیق دوستی همیشگی  برای یکدیگر و با یکدیگر و برای یک عمر با هم بودن تکمیل کنید. هر موردی را که  در جدول بر اساس اهمیت  نام  می برید  باید بر اساس تفاهم کسب شده دو نفرتان باشد. بهتر است به طور فرضی هر کدامتان به آن هدف بر اساس اهمیش که فکر می کند  به صورت درصدی نمره بدهد. این تمرین  و این جدول به صورت یک چارت و نمودار تصویری و سریع به شما و هر بیننده دیگری   می تواند  مسیر  شما و رابطه مشترک شما را نشان بدهد.این تمرین می تواند همانند یک  برنامه کاری مشترک  باشد.

 

 

پرسش 18 ) :

 این شخص ( طرف مقابل شما در رابطه تان ) باید شما را چگونه  صدا بزند؟ با چه عنوان و کلماتی؟

 

 

پرسش  19 )  :

 بزرگترین نکته مثبت در مورد  ارتباط داشتن شما با این شخص و این رابطه چیست؟

 

 

 پرسش  20 )  :

 بزرگترین وجه مشترک شما با این شخص و در این رابطه  چیست؟

 

 پرسش  21 ) :

 بزرگترین  نقطه تضاد شما و این شخص و این رابطه چیست؟ و یا چه بوده؟ و یا چه خواهد بود؟

 

 پرسش 22 ) :

 اگر  طرف مقابلتان شما را از دست بدهد ، چه می شود؟ چه چیزهایی را از دست می دهد؟ چه چیزهایی را بدست می آورد؟

 

 

پرسش23)  :

 حداقل 5 مورد از معایب شخصیتی  خودتان را  در ارتباط با این شخص بیان کنید؟ و  در زمینه مواردی چون : فرهنگی ،  اجتماعی ، جسمی ، جنسی ، تربیتی ، فردی، ظاهری ، گفتاری ، کرداری و رفتاری ،  خانوادگی ، و غیره  نیز  حداقل 5 مورد از عیب ها و نقص و کمبود هایی را که در خودتان احساس می کنید  بیان کنید؟ .

 

 

 

پرسش 24 ) :

 حداقل 5 مورد از معایب شخصیتی  طرف مقابلتان را  در ارتباط با خودتان  بیان کنید؟ و  در زمینه مواردی چون : فرهنگی ،  اجتماعی ، جسمی ، جنسی ، تربیتی ، فردی، ظاهری ، گفتاری ، کرداری و رفتاری ،  خانوادگی ، و غیره  نیز  حداقل 5 مورد از عیب ها و نقص و کمبود هایی را که درطرف مقابلتان  احساس می کنید  بیان کنید؟ .

 

 

پرسش  25 ) :

شما بیشتر به  این شخص وابستگی دارید  و یا آن شخص به شما؟ چرا ؟ و این وابستگی ها چگونه هستند؟ شما بیشتر مایل به با او بودن هستید و یا او با شما؟

 

 

پرسش 26 ) :

  آیا همین الان و همین لحظه مایل به ازدواج همیشگی و دائمی با او هستید؟ چرا؟

 

 

پرسش 27  ) :

 تصورات خیالی و  رو به واقعیت خودتان را از ازدواج با آن شخص به عنوان همسری برای یک عمر زندگی  بیان کنید ؟  حداقل 7 مورد؟

 

پرسش 28  ) :

  آیا شما حاضر هستید برای آن شخص بمیرید؟ چرا؟

 

 پرسش 29  ) :

آیا آن شخص حاضر است برای شما بمیرد ؟ چرا ؟

 

پرسش  30 ) :

 لطفا نقطه چین را تکمیل کنید. شما حاضر به مرگ اون شخص می شوید  اگر ........../ و فکر می کنید طرف مقابلتان حاضر به مرگ شما می شود اگر ..........؟

 

پرسش 31 ) :

 شما با آن شخص دوستی و رابطه تان ادامه خواهد داشت  تا.............. و مگر اینکه .......... .و آنگاه دوستی و رابطه شما ............. خواد شد  اگر و زیرا...........و مرز  و محدودیت اول و آخر و همیشگی ارتباط داشتن  یا ارتباط نداشتن   شما با آن شخص  ........... بود و هست و یا خواهد بود . زیرا.................

 

 

پرسش 32 ) :

 ناگفته های شما با آن شخص چه می باشد؟

 

پرسش33  ) :

فکر می کنید ناگفته های آن شخص با شما چه بوده؟ چیست؟ و چه خواهد بود؟

 

 

پرسش 34)  :

 شما دوست  دارید که آن شخص چه چیز هایی را به شما نگویید؟ و چه چیزهایی را از شما نپرسد؟

 

پرسش35) :

  لطفا طرف مقابلتون را برای من  و یا برای  خودتان در روبه روی آینه  و یا برای یک نفر رودر رو معرفی کنید؟

 

پرسش 36 ) :

اگر طرف مقابل شما یک زمانی با فردی غیر از شما ازدواج کند؟..........

 

 

پرسش 37) :

وقتی طرف مقابل شما از دنیا برود  ، شما از او چگونه یاد می کنید؟ او را چگونه در خاطرتان تصور می کنید؟ او را با چه عنوانی بر زبان یاد می کنید؟ بر سر مزار او می نویسید که.......

 

 

پرسش 38 ) :

شما تا چه حد به طرف مقابلتان ایمان و اعتقاد و اعتماد دارید؟

 

 

پرسش 39 ) :

 فکر می کنید طرف مقابلتان به شما چقدر اعتماد و اطمینان دارد؟

 

پرسش 40 ) :

چه چیزهایی در طرف مقابلتان شما را به مرز  جنون می رساند؟

 

پرسش 41 ) :

به نظر خودتان  چه چیزهایی در شما  باعث می شود تا طرف مقابلتان به مرز جنون از دست شما برسد؟

 

 

پرسش 42) :

 فرض کنید  کل دارایی شما در زندگی یک  میلیون تومان است، لطفا بگویید چقدر از این پول را حاضر هستید به طور بلاعوض به طرف مقابلتان بدهید؟ چه مقدار به او به صورت وام می دهید؟  فکر می کنید طرف مقابل شما چه مقدار نیاز مالی دارد؟ چرا؟ برای چه ؟

 

 

پرسش 43 ) :

 خطرناک ترین جنبه های طرف مقابلتان را چه می دانید؟(  رفتاری ،  شخصیتی  و غیره ).

 

 

پرسش44) :

خطرناک ترین جنبه های  خودتان را چه می دانید؟ ( رفتاری ، شخصیتی  و غیره ) .

 

 

پرسش 45 ) :

 اگر طرف مقابل شما با یکی از آشنایان شما ازدواج کند؟ ........

 

 

پرسش 46) :

 بزرگترین نکات منفی شما از نظر طرف مقابلتان چیست؟

 

 

پرسش 47) :

به بخش های پرسش زیر پاسخ دهید؟

( الف ) :  وقتی که شما و طرف مقابلتان  به مدت یک ساعت با هم باشید؟ ...........

( ب ):  وقتی که شما و طرف مقابلتان به مدت یک شبانه روز با هم باشید؟ ............

( پ ):  وقتی که شما  و  طرف مقابلتان  به مدت یک هفته با هم باشید؟ ................

( ت ):  وقتی که شما  و  طرف مقابلتان  به مدت یک ماه  با هم باشید؟ ................  

  ( ث ):  وقتی که شما  و  طرف مقابلتان  به مدت یکسال   با هم باشید؟................

( ح):   وقتی که شما  و  طرف مقابلتان  به مدت یک عمر   با هم باشید؟................

 

پرسش 48 ) :

 برای طرف مقابل  و یا یک واسطه ازدواج و در پشت تلفن به مدت 5 دقیقه خودتان را تعریف  و معرفی کنید؟ .....

 

 پرسش49 ) :

چه چیز در شما وجود دارد  که اگر نباشد ، طرف مقابلتان دیگر مایل به ارتباط با شما نخواهد بود؟

 

 

پرسش 50  ) :

 چه چیز درطرف مقابل شما  وجود دارد  که اگر نباشد ، شما  دیگر مایل به ارتباط با او  نخواهید بود؟

 

پرسش 51 )  :

 لطفا  نقطه چین های جملات را هر گونه دوست دارید سریعا تکمیل کنید.

( الف ) :  دوست دارید که او ...........

( ب )   :   دوست دارد که شما .........

(  پ )  :   دوست دارید که شما و او .........

(  ت )  :   از دست او گریه می کنید اگر ........

(  ث )  :   او از دست شما گریه می کند اگر .........

( ح )   :   او باید برای شما ..................

( ج )   :   شما باید برای او ............

 پرسش  52 ) :

 بهترین اعتقاد شما.......... / بهترین اعتقاد او .........

 

پرسش  53 )  :

 فکر می کنید  که دشمن رابطه شما و او چیست؟ و راه حل های آن را چه می دانید؟

 

 

پرسش   54 ) :

 دوست دارید طرف مقابلتان  از نظر جسمی ، جنسی  ، عاطفی، روانی ، وغیره با شما چگونه رفتار کند و چگونه باشد؟

 

 

پرسش   55 ) :

 فکر می کنید طرف مقابلتان دوست دارد که شما  از نظر جسمی ، جنسی  ، عاطفی، روانی ، وغیره با او  چگونه رفتار کنید و چگونه باشید؟

 

پرسش  56 ) :

  نقطه مشترک  و اولیه شخصیت  شما و طرف  مقابلتان از نظر جسمی ، جنسی ، روانی ، عاطفی ، فرهنگی ، اخلاقی ، تربیتی ، اجتماعی ، سیاسی ، اقتصادی، هویتی ، معنوی ، ظاهری ، و تیپی ، و غیره چیست؟

 

 پرسش 57  ) :

یک جدول 20 خانه ای ترسیم کنید. در آن جدول بر اساسی  شناختی که  از طرف مقابلتان در دست دارید و به ترتیب اهمیت آنها( از نمره 10 تا صفر) او را برای فرد دیگری معرفی کنید . به گونه ای که بتوان تنها با یک نگاه به جدول ترسیم شده توسط شما به  تمام 20 ویژگی اصلی  و نمود کلی آن شخص دست یافت. و این کار برای افراد غریبه و غیر از شما و آشنایانتان که طرف مقابلتان را می شناسند تنها با نگاه به جدول ترسیمی شما امکان پذیر باشد.

پرسش 58  )  :

 یک جدول 20 خانه ای ترسیم کنید. 10 خانه اختصاص داشته باشد به عبارات مثبت و 10 خانه مربوط به عبارات منفی. حال شما باید رابطه گذشته یا کنونی و یا احتمالی خودتان را با طرف مقابلتان مورد بررسی قرار دهید .  در 10 خانه 10عبارت منفی در مورد رابطه تان بنویسید. در 10 خانه دیگر 10 عبارت مثبت در مورد رابطه تان بنویسید.

پرسش  59 )  : اصول دوستی و رابطه شما.........

پرسش   60  )  :

 این پرسش آنالیز کننده نهایی  رابطه خواهد بود.لطفا نقطه چین های مربوطه را هر گونه دوست دارید تکمیل کنید.

 

 اکنون  تصور کنید که شما به پایان دوستی  و رابطه با طرف مقابلتان رسیده اید. این چه زمانی است؟  رابطه شما چگونه به پایان رسیده است؟   و اکنون شما چه می کنید؟ ......... و شما چه ماحصلی را از این دوستی و رابطه دریافت کردید؟ ......و فکر می کنید طرف شما از  این دوستی و رابطه چه ماحصلی دریافت کرد؟.......شما از این رابطه چه خسارت هایی دیدید؟........

فکر می کنید که طرف مقابلتان از این رابطه چه خسارت هایی دیده یا می بیند؟.......  ... و بنابراین شما  از این رابطه نتیجه گرفتید که ؟.......... و شما نقطه اصلی و تضاد و اختلاف خودتان را در این رابطه چه دیدید؟................و اگر دوباره بخواهید با او رابطه برقرار کنید؟......... و به نظرتان او شخصی بود ..........و شما برای او شخصی بودید که ........... و شما به این رابطه نمره.........خواهید داد زیرا؟.........نمره رضایت خودتان را از این رابطه .......میدانید زیرا؟.........نهایتا او در خاطر شما شخصی بود و خواهد بود که ........../ و او با باور و تصور و آرزوهای شما  چند درصد تناسب داشت؟....... و آن تناسب ها چه بودند؟ ........ آن تضاد های اصلی چه بودند؟........و شما بار دیگر با او رابطه خواهید داشت اگر..........و یا دیگر هرگز رابطه نخواهید داشت زیرا...........و شما در نهایت و در 5 کلمه او را چگونه شخصیتی دیدید؟........ و نمره نهایی رضایت شما از او و این رابطه  چند بود؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یکشنبه 15 خرداد 1390 - 4:13:44 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم
نظر ها

http://www.gegli.com

ارسال پيام

جمعه 16 دی 1390   3:41:19 PM

salam marjan hastam mishe chand ta soal beporsam

Copyright ©2003-2023 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Dr. Mohammad Hajarian

در Google Play دریافت کنید