×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

انسان . روان. فراروان

× !-- begin of gohardasht.com profile every where source code-- language=java src=http://www.gohardasht.com/gohardasht.asp?username=nemat entezari&th=1.png/ !-- end of gohardasht.com profile evry where source code --
×

آدرس وبلاگ من

entezari.goohardasht.com

آدرس صفحه گوهردشت من

goohardasht.com/nemat entezari

لیست دوستان

طالع بینی حقیقتی ترسناک

به نام خدا
  طالع بینی حقیقتی ترسناک
 منبع : روزنامه جام جم /ضمیمه کاشف/پنج شنبه31 مرداد 1381
 دانشمندان اثر وضعیت اجرام آسمانی در زمان تولد را در استعداد و توانائیهای افراد انکار نمیکنند . اساسی ترین ابزار طالع بینی جدول ساعات یا طالع است که شامل یک نقشه دقیق و معین آسمانی است .این نقشه بر اساس محل و زمان دقیق تولد شخص رسم شده است و معمولا پنج مرحله دارد :


(1)تعیین تاریخ و زمان و محل تولد .(2)محاسبه زمان نجومی مناسب:

که در اینجا برای سهولت طبق روز بیست و چهار ساعته کار می کنیم .در صورتی که طول روز واقعی یعنی زمان گردش زمین نسبت به کیهان چهار دقیقه کوتاه تر است زمان نجومی از روی جدول های استاندارد بر پایه ساعت گرنویچ بدست می آید و تصحیح های لازم باید بر پایه اختلاف ساعت و طول و عرض جغرافیایی محل تولد صورت بگیرد. (3)یافتن برج طلوع کننده:

سیارات همه در یک سطح به دور خورشید میگردند بنابراین ما آنها را در حال گذشتن از بالای سرمان همواره در نوار معینی از آسمان که دور تا دور زمین امتداد یافته است مشاهده می کنیم در طول این خط که مدار خورشیدی خوانده می شود دوازده گروه اصلی ستارگان وجود دارند که صورت های منطقه البروج (برج های دوازده گانه) نامیده میشوند. بعضی از این صور آسمانی از دیگران بزرگتر و درخشانتر هستند اما همه آنها با تقسیم این کمربند به دوازده قسمت مساوی 30درجه ای ارزشهای برابری یافته اند. برج طلوع کننده یا طالع آن قسمت از صور آسمانی است که در لحظه تولد از افق شرقی بالا میاید .این الزاما همان (برج خورشیدی )نیست.وقتی یک نفر می گوید من در برج حمل متولد شده ام مقصودش این است که در ماه فروردین وقتی که خورشید همزمان با صورت فلکی حمل طلوع کرده به دنیا آمده است .اگر شخصی در طلوع آفتاب متولد شده باشد برج طالع و برج خورشیدی اش یکی خواهند بود.


 (4)یافتن(برج نیمه آسمانی):


یعنی آن صورت فلکی که لحظه تولد درست بالای سر قرار دارد و می توان آن را مانند برج طالع از سوی جدول های استاندارد پیدا کرد.

(5)رسم نقشه وضعیت خورشید و ماه و سیارات روی جدول تولد:این نقشه شامل همه سیارات است حتی آنها که در لحظه تولد پایین افق قرار داشتند.جزئیات کار از کتابی اخذ می شود که سالی یک بار منتشر میشود.تا اینجا روش به کار رفته برای طالع بینی شایسته احترام است و هیچ دانشمندی نمی تواند بر منطق به کار رفته ایراد بگیرد. طالع بینان میگویند موجودات روی زمین تحت تاثیر رویداد های خارجی هستند و البته دانشمندان با این موضوع موافق هستند .طالع بینان میگویند اشخاص و رویدادها و افکار همه در مواقع پیدایش از شرایط حکم فرمای کیهانی اثر پذیرفته اند. علم که زمان زیادی از آن صرف اندازه گیری تغییرات دائمی در صحنه کیهان می شود باید تصدیق کند که این امر امکان پذیر است.طالع بینی نشان می دهد که ما بیش از همه از اجرام آسمانی نزدیک تر به زمین که در منظومه شمسی هستند تاثیر می پذیریم و مهمترین آنها خورشید و ماه است.
 یک بار دیگر علم که اینک درباره فوتو پریودیزم و ریتم های خورشیدی و قمری معلوماتی کسب کرده است مجبور است با این فرضیه موافقت کند. جدایی طالع بینی و علم زمانی به وجود می آید که طالع بینان ادعا می کنند معنای تغییرات کیهانی را میدانند و می توانند وضعیت آینده را از روی این تغییرات پیش بینی کنند و صد البته طبیعی است که دانشمندان برای رد یا قبول این ادعا آزمایش هایی را انجام دهند . دقیق ترین و علمی ترین آزمایش تا به امروز در سال1956میلادی توسط روانشنا س آمریکایی به نام (ورنون کلارک)انجام شده است. اولین آزمایش کلارک درباره این ادعای طالع بینان بود که استعدادها و توانائیهای آینده افراد را میتوان از روی جدول طالع بینی پیش گویی کرد بدین منظور جدول های ده نفر جمع آوری شد که برای مدت طولانی در یک حرفه معین کار میکردند.این افراد شغل های مختلفی داشتند مثل موسیقیدان و کتابدار و دامپزشک و منتقد هنری و دفتر دار و خزنده شناس و غیره .
در این تحقیق نیمی از افراد زن و نیمی از آنها مرد بودند و همه آنها در آمریکا متولد شده بودند و بین 45 تا 60 سال سن داشتند.جدول های این عده را به علاوه فهرست جداگانه ای از مشاغل آنها را به بیست طالع بین دادند و از آنها خواستند موارد را با هم تطبیق بدهند و همین اطلاعات را به گروه بیست نفره دیگری از روانشناسان و جامعه شناسان دادند که از طاله بینی هیچ سر رشته ای نداشتند. نتایج خیلی جالب بود گروه دوم فقط یک برد تصادفی داشتند اما هفده نفر از میان بیست طالع بین بسیار بهتر تشخیص دادند و نتایجی را بدست آورند که احتمال تصادفی بودن آنها یک به صد بود و این امر نشان می دهد که ظاهرا استعداد انسان از طرح های کیهانی تاثیر می پذیرد آنهم تاثیری بسیار عمیق و یک طالع بین قادر است طبیعت این تاثیر را فقط با نگاه کردن به جدول که تصویری سنتی و تشریفاتی از طرح کیهانی است تشخیص دهد. این آزمایش تاثیر زیادی در نگاه دانشمندان به طالع بینی داشت و بعد از آن سیل آزمایشهای علمی درباره صحت گفته های طالع بینان به راه افتاد. کلارک پس از اولین آزمایش توجه خود را به این امر معطوف کرد که طالع بینان نه تنها می توانند طرح های آسمانی را تشخیص دهند بلکه می توانند اثر آن را پیشگوئی بکنند.

او ده جفت جدول طالع بینی را به گروهی از طالع بینان داد و با هر جفت جدول فهرستی از تاریخ و وقایع مهم مثل: " ازدواج"اطفال" و مشاغل جدید و مرگ همراه بود که در زندگی فردی که صاحب یکی از این جدول ها بود روی داده بود و طالع بینان از میان جدول ها باید جدولی را انتخاب کنند که چنین وقایعی را پیش بینی کند. آزمایش به این صورت مشکل تر شده بود که هر جفت جدول متعلق به دو نفر هم جنس و هم محله و هم سال بود .سه نفر از طالع بینان همه ده آزمایش را به درستی جواب دادند و بقیه شان هم نتایجی بدست آوردند که احتمال اتفاقی بودن آن یک درصد بود. کلارک هنوز هم قانع نشده بود او فکر میکرد که طال بینان سر نخ های زیادی داشته اند تا از روی آنها حدس بزنند . بنا بر این این بار او ده جفت دیگر از مجموعه اطلاعات راجع به تولد افراد را به طالع بینان داد. یعنی اطلاعاتی بدون تاریخ و بقیه وقایع مهم زندگی.با توجه به اینکه یک عضو هر جفت از فلج مغزی رنج می بردند یک بار دیگر طالع بینان توانستند پیش از آنچه نتوان به تصادف نسبت داد درست انتخاب کنند . این نتایج به همراه دیگر تحقیقات دانشمندان نشان می دهد که وقایع کیهانی بر شرایط زمین تاثیر زیادی دارند و طبیعت این تاثیرات می تواند مشخص و حتی گاهی پیشگوئی شود.پیشگوئی جنسیت فرزند:اینکه پسر میخواهید یا دختررا هم طالع بینان تا حدودی موفق عمل می کنند .اوزن جوناس روانکاو اهل چک و اسلواکی در بررسی دوره های قمری به یک رابطه جدید برخورد کرد که پیشگوئی جنس طفل را با دقت زیادی امکان پذیر کرد.این روش بر پایه وضعیت ماه در آسمان در زمان حاملگی استوار است باید دانست که در طالع بینی متداول هر یک از مناطق منطقه البروج یک قطبیت یا یک جنسیت دارد مثلا برج حمل(بره)نر می باشد و برج ثور (گاو) ماده است . جونا کشف کرده است که اگر حاملگی زمانی روی دهد که ماه در منطقه ستاره نر باشد طفل مذکر خواهد شد و برعکس. او در درمانگاهی در براتیسلا محاسبات لازم را برای هزار زن که می خواستند پسر به دنیا بیاورند انجام داد که نود و پنج درصد موفقیت آمیز بود . وی سپس کمیته ای از متخصصان بیماری های زنانه را گرد آوری کرد تا با کمک آنها آزمایشاتی را انجام دهد این متخصصان زمان حاملگی تعدادی از زنان را به جوناس دادند و او توانست جنس فرزندان آن زنان را با نود و هشت درصد دقت تعیین کند. امروزه کارهایی که درباره تلقیح مصنوعی انجام می شود نشان می دهد که امکان دارد اسپرم نر و ماده در گذراندن جریان الکتریکی ضعیفی از درون منی جدا کند و می دانیم که ماه تغییرات منظمی در میدان مغناطیسی زمین ایجاد می کند و می دانیم که حیات به این تغییرات حساس است .


قدم ساده و منطقی بعد از این مقدمه این فرضیه است که تغییرات و تقسیم بندی های مشابهی در بین موجودات زنده روی می دهد . تاثیر میدان های محیطی روی اسپرم با توجه به این واقعیت که در اکثر پستانداران منی خارج از (محیط درون)بدن ساخته و ذخیره می شود تقویت می گردد.این کشف جوناس گویای موضوع مهمی بود وآن اینکه به نظر میرسد این فر آیند در کنترل ریتم منظم دو ساعته است که این ریتم دقیقا در طالع بینی سنتی پیش بینی شده است. تمامی آزمایشهای دانشمندان نشان می دهد که بر خلاف ادعاهای غیبگویانه طالع بینی هیچ چیز ماورای طبیعی در طرز عمل آن وجود ندارد و انسان از طریق نیرو های کاملا معین فیزیکی از محیط خود تاثیر می گیرد و زندگی اش مانند حیات سایر جانداران یه وسیله قوانین طبیعی و جهانی تنظیم می شود. دوستان و خوانندگان عزیز دقت کنید که اساس روش طالع بینی واقعی بر همین محاسبه 5 موردی است که در بالا قید شده . مابقی تمام روش های طالع بینی اتلاف وقت است و دارای دقت کمی می باشد و بیشتر جنبه سرگرمی دارد.
**********************************


شما وقتی که چنین اطلاعاتی را داشته باشید می توانید با وارد کردن آنها در  انواع نرم افزارهای اسطرلاب  و طالع بینی به نتایج بسیار جالب توجهی در زمینه طالع خودتان برسید.  توجه داشته باشند که باید تاریخی را که دقیقا به دنیا آمده اند در نرم افزار ها وارد کنند و نه تاریخی را که در شناسنامه ها قید شده  است( زیرا هستند کسانی که تاریخ تولد قید شده در شناسنامه آنها با تاریخ تولد واقعی شان تفاوت دارد بنابر این ملاک صحت و درستی  طالع یک شخص در درجه اول دانستن تاریخ دقیق تولد است). در ضمن شما باید مختصات طول و عرض جغرافیایی محل و مکانی را که در آن متولد شده اید  را هم به طور دقیق داشته باشید و آنها را به  نرم افزار  بدهید . برای اینکار امروزه بهترین روش استفاده از نرم افزار گوگل ارت می باشد که با آن می توان هر جایی را با مختصات کاملش بدست آورد ( توجه داشته باشید زمانی ارزش گوگل ارت را می توانیم متوجه بشویم که بعضی ها به ویژه در زمانهای قدیم در روستاها و منازل به دنیا آمده اند ( توسط ماما های محلی ) بنابراین گوگل ارت می تواند مشکل پیداکردن و بدست آوردن جی پی اس محل تولد چنین افرادی را حل کند. همچنین می توان با جی پی اس های موبایل اینکار را انجام داد.معمولا نرم افزارها به طور اتوماتیک مابقی محاسبات را انجام می دهند. البته طالع بینی دارای موافقان سرسخت و جدی وهمچنین  دارای مخالفان  سر سخت خودش می باشد و هر کدام از طرفین منطق و استدلال های خاص خودشان را برای تایید صحبت های شان به کار می برند. باید دانست که طالع بینی بر خلاف باور علامیانه مردم  نه خرافه است و نه جادوگری و نه فال گیری بچه گانه با  یک پرنده بی گناه شرطی شده. طالع بینی علمی است به قدمت بشریت و بر می گردد به زمانی که انسان های اولیه   نگاهشان به آسمان دوخته شد و این نگاه ساده  به تدریج بر اساس قانون کشف و شهود و  خطا و استدلال از حالت سادگی به ثبت  دیدنی ها و تکرار ها گذشت و با هزاران خرافه  درامیزه شد  و این روند  طی یک دوره مدون 10000ساله بود تا به امروز. امروز ه بعضی  مردم طالع بینی را علم می نامند و بعضی ها شبه علم و حتی هستند هنوز کسانی  که ان را با خرافه هایی چون جادوگری و  سرکاری و غیره در می امیزند  . طالع بینی امروزه به مدد پیشرفت انواع علوم به ویژه نجوم و  کامپیوتر توانسته است برای بسیاری از این ابهامات  جواب هایی را داشته باشد هر چند هنوز مخالف و موافق خود را داردو توانسته بسیاری از خرافات را از ان حذف کرده و  بار علمی بدان اضافه کند.  داده های جدید و امروزی و محاسبات کامپیوتری  نشان می دهد که  باید به طالع بینی به دید بیشتری نگاه کرد و از این دانش کهن برای شناخت استعداد ها و پتانسیل های درونی افراد به عنوان  راه گشای مسیر زندگی شان استفاده کرد.  .

پنجشنبه 19 اسفند 1389 - 6:32:06 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم
× برای این پست نظرات ارسالی پس از تایید مدیر وبلاگ به نمایش در خواهند آمد

Copyright ©2003-2023 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Dr. Mohammad Hajarian

در Google Play دریافت کنید